Co gdy gwarant spłaci dług za dłużnika

Dodane przez Dalman, Środa, 06 Grudzień, 2017  22:26

Opis oferty:

Gdy gwarant spłaci dług za dłużnika

POMAGAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

ODKUPUJEMY SZKODY Z OC/AC - CAŁKOWITE I CZĘŚCIOWE DO 3 LAT WSTECZ

ZADZWOŃ SPYTAJ CO MOŻEMY ZROBIC W TWOJEJ SPRAWIE TO NIC NIE KOSZTUJE A MOŻESZ TYLKO ZYSKAĆ

Skontaktuj się z naszą kancelarią i zgłoś szkodę. Zadzwoń do nas TEL.781219446 lub napisz @
ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ PEŁNĄ OFERTĄ NA KOŃCU OGŁOSZENIA

Dług własny gwaranta jest jednocześnie długiem dłużnika głównego – a więc i „cudzym” w rozumieniu art. 518 § 1 pkt 1 kodeksu cywilnego. Gwarant spełnia zatem równocześnie zarówno świadczenie własne, jak i spłaca cudzy dług. Zabezpieczenie wykonania świadczenia przez dłużnika jest celem i klauzą gwarancji. Swoisty związek zobowiązania gwarancyjnego z wierzytelnością zabezpieczoną przejawia się m.in. w tym, że ta ostatnia zostaje zaspokojona przez akt zapłaty sumy gwarancyjnej. Wygaśnięcie zobowiązania podstawowego (w zakresie dokonanej zapłaty) jest więc w tym przypadku następstwem spłacenia przez gwaranta długu cudzego – choć odrębnego od jego własnego. Odrzucenie możliwości stosowania art. 518 § 1 pkt 1 Kodeksu cywilnego w sposób nieuzasadniony premiowałoby nieuczciwego dłużnika.

Cechą umowy gwarancyjnej jest to, że gwarant przyjmuje w niej ryzyko związane z realizacją bądź niepowodzeniem określonego w umowie przedsięwzięcia. Jej istotą jest zatem gwarancja, że gwarant wykona zobowiązanie, gdyby dłużnik główny go nie wykonał. Do skuteczności umowy gwarancyjnej nie jest wymagana ani zgoda, ani wiedza dłużnika, gdyż zobowiązanie jest niezależne od umowy zawartej między dłużnikiem a beneficjentem. Z całą pewnością umowa gwarancyjna nie może być utożsamiana z umową przelewu wierzytelności, gdzie do zmiany wierzyciela dochodzi w drodze umowy zawartej przez niego z osobą trzecią (art. 509 Kodeksu cywilnego). Najważniejszą funkcją gospodarczą umowy o świadczenie przez osobę trzecią jest ochrona, zabezpieczenie przed ryzykiem płynącym z zachowania osoby trzeciej. Beneficjent przyrzeczenia zyskuje bowiem dodatkowe roszczenie odszkodowawcze, następuje umocnienie odpowiedzialności dzięki powstaniu dodatkowej, bardzo surowej odpowiedzialności odszkodowawczej, ciążącej na przyrzekającym świadczenie, podobnej do ubezpieczenia.

Zasadniczo, gwarant może podejmować wszelkie działania, w tym także może samodzielnie spełnić świadczenie za dłużnika. Co spowoduje wygaśnięcie długu ciążącego na dłużniku głównym, a zarazem doprowadzi do wygaśnięcia jego własnej powinności o charakterze gwarancyjnym.

W doktrynie prezentowane są dwa stanowiska dotyczące konsekwencji spełnienia przez gwaranta świadczenia, w szczególności odnośnie podstawy prawnej dla roszczeń regresowych wobec dłużnika, za którego gwarant dokonał zapłaty, gdy gwaranta nie łączy w tym zakresie odrębny stosunek obligacyjny z dłużnikiem.

Po pierwsze, wstąpienie w prawa zaspokojonego wierzyciela na podstawie art. 518 § 1 Kodeksu cywilnego nie wchodzi w grę, ponieważ gwarant, płacąc sumę gwarancyjną spłaca wobec wierzyciela (beneficjenta) swój, a nie cudzy dług. Gwarant występuje w roli osoby pozostającej poza podstawowym stosunkiem prawnym, po spełnieniu świadczenia wstępuje w prawa zaspokojonego wierzyciela tylko wtedy, gdy działał za zgodą dłużnika wyrażoną w formie pisemnej pod rygorem nieważności (konwersja długu – art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego). Jeśli zgoda na konwersję długu nie zostanie skutecznie udzielona gwarant po spełnieniu świadczenia za dłużnika może kierować przeciw niemu roszczenia na podstawie art. 405 i nast. Kodeksu cywilnego.

WIELE FIRM I KANCELARII WPROWADZIŁO W BŁĄD ROLNIKÓW OBIECUJĄC IM WYSOKIE ODSZKODOWANIA ZA SŁUŻEBNOŚĆ PRZESYŁU, POBIERAJĄC OPŁATY POD RÓŻNYM NAZEWNICTWEM

MY PROPONUJEMY ANALIZĘ SPRAWY BEZ OBIETNIC I BEZ ŻADNYCH OPŁAT- NA ŻADNYM ETAPIE PROWADZENIA SPRAWY - POKRYWAMY W PEŁNI KOSZTY SĄDOWE- BRAK OPŁAT KLIENT MA ZAGWARANTOWANE W UMOWIE Z NAMI.

Darmowe Porady Prawno – Odszkodowawcze

ODZYSKUJEMY OPŁATĘ LIKWIDACYJNĄ Z POLIS KAPITAŁOWYCH

ODZYSKUJEMY UBEZPIECZENIA ZAWARTE W KREDYCIE HIPOTECZNYM, GOTÓWKOWYM, KONSOLIDACYJNYM NAWET JEŻELI KREDYT ZOSTAŁ WYPOWIEDZIANY I JEST W WINDYKACJI

ODZYSKUJEMY ŚRODKI FINANSOWE Z OFE PO ŚMIERCI CZŁONKA FUNDUSZU
ODKUPUJEMY SZKODY z OC SPRAWCY do 3 lat wstecz

najwyższe dopłaty do odszkodowań, płatne od ręki!
Firmy ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają należne odszkodowania za wypadki
KOMUNUKACYJNE , MAJĄTKOWE , OSOBOWE
OFERUJEMY :
Bezpłatną Analizę Dokumentów szkodowych i decyzji ubezpieczyciela
Pokrywamy w pełni koszty sądowe
Wypłacamy zaliczki na poczet przyszłego odszkodowania
Za wypadki śmiertelne możemy uzyskać odszkodowania do 16 lat wstecz.Nawet jeśli dostałeś już odszkodowanie, możesz zyskać dodatkowe środki.

Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Dozwolone pliki: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Przepisz poprawnie kod z obrazka
Wyświetleń oferty: 112
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie